Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Żdżenice » Aktualności » O czym marzą druhowie OSP Żdżenice?

O czym marzą druhowie OSP Żdżenice?

    Druhowie OSP Żdżenice mają wiele planów związanych z przyszłością jednostki. Obecnie najważniejszym planem jest zakup samochodu, który by służył nam i mieszkańcom gminy. Teraz mamy samochód marki Żuk, który jest uszkodzony i nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Koszty związane z remontem przewyższają jego wartość.

    Nowy samochód poprawiłby mobilność jednostki, a co za tym idzie zwiększył bezpieczeństwo mieszkańców. Druhowie z naszej jednostki ukończyli kurs I i II stopnia pozwalający im brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, a więc samochód zostałby wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem. Obecnie druhowie nie mają czym dojechać na miejsce zagrożeń i zdarzeń. Przez brak sprawnego samochodu nie możemy nawet obsłużyć gminnych uroczystości, jechać na zawody sportowo-pożarnicze, o innych okazjach nie wspominając.

    Zakup wspomnianego sprzętu wydaje się nam konieczny i zasadny, bo "ciężko" chodzić piechotą do pożarów.


Pozostałe aktualności